Rapport over een wereldwijde update
Voorwoord
Dit is de vierde studie die door ESOMAR en WAPOR is uitgevoerd onder auspiciën van de Foundation for Information, met als doel wereldwijd de vrijheid om opiniepeilingen te publiceren te bevorderen.
Opiniepeilingen zijn een essentieel en onmisbaar onderdeel geworden van het functioneren van de democratie over de hele wereld. Zij spelen een steeds belangrijkere rol bij de totstandkoming van beleid en vormen een betrouwbare graadmeter voor de houding van burgers ten opzichte van regeringen en andere politieke spelers, waaronder politieke partijen.
De belangrijkste taak van de Foundation for Information is het waarborgen van het recht van alle burgers om goed geïnformeerd te worden door middel van professioneel uitgevoerde opiniepeilingen. Het belang van deze periodieke onderzoeken naar de vrijheid om opiniepeilingen wereldwijd te publiceren, ligt in het feit dat zij bijdragen aan het beschermen van deze fundamentele vrijheid. Daarnaast vergroten zij de druk om beperkende maatregelen af te schaffen, waar deze ook nog bestaan.
Uit het onderzoek van dit jaar blijkt duidelijk dat er, ondanks de vooruitgang die tot nu toe is geboekt, nog steeds landen en regio’s zijn waar veel meer kan worden gedaan. Wij hopen oprecht dat ons volgende onderzoek verdere vooruitgang zal laten zien voor het welzijn van de democratie.
Dr. George Vassiliou
Voorzitter, The Foundation for Information
Door:
- Frits Spangenberg
- Motivaction Groep, Nederland
- Bestuurslid van WAPOR and ESOMAR
Lees het volledige rapport via deze link:
The Freedom to Publish Opinion Poll Results
